yetkili su arıtma servisi 

tüketme suyu ile  ilgili akıllardaki  soru işaretleri hale bir problem olarak devam ediyor . Vatandaş su arıtma cihazlarına ilgi vermeye devam ediyor . Vatandaş  damacana suyuna ilgi göstermiyor . şebekeden akan suya güven  arttı ancak onun da tadı  istenmiyor. Bu nedenler dolayı su arıtma makinelerinin kullanımı yükseldi. filtre edilmiş suyun lezzet açısından nebati kaynak suyundan farkı yok. Bu cihazları cazip kılan türlü köken var. Bu konu hakkında uzman görüşleri ve halka danıştık. Aşağıda çeşitli görüşleri kısaca ele aldık

türkiye, insan sağlığını hiçe sayan damacanadan çıkan su markalarını konuşuyor. Biz de beslenme uzmanları ve doktorlara, 'su tercihlerini' sorduk. bir takım arıtma cihazıyla musluktan akan suyu  kullanıyor, kiminin tercihi ise cam şişeler ve maden suyu
sıhhat Bakanlığı'nın, sağlığı tehdit eden damacanadan elde edilen su isimlerini deşifre etmesinin yankıları sürerken, günlük su ihtiyacımızı nasıl karşılamamız gerektiğiyle ilgili de tartışmalar alevlendi. aHaber'in ortaya çıkardığı skandal sonrası yorum yapan bir takım sıhhat uzmanları damacana su yerine cam şişeleri tercih etmek gerektiğini kimiyse su arıtma cihazları sayesinde şebeke suyunun  arıtılıp içilebileceğini savunuyor. işte profesyonellerin evlerindeki tercihleri: 


 Doç. Dr. Ahmet Molla : Ben evimde hemen hemen 5 yıldan buyana su arıtma sistemine sahibim. şebeke suyunu  bu sistemden geçirerek elde ettiğim suyu hem içmek için hem de çay ve yemeklerde gönül rahatlığı ile kullanıyorum. Zira suyun kalitesini istediğim süre ölçerek de görebiliyorum. naturel ki bu sistemin periyodik bakımlarının tertipli olarak yapılması ihmal edilmemelidir. 


Ali Uzmancı : Ben güvenilir marka şişelenmiş 5 litre olan büyük su ve şişede mineralli su kullanıyorum. Yemeklerde şişelenmiş, sofrada hem şişelenmiş hem mineralli su bulunduruyorum. Asla telefonla su istasyonlarından açıkta yada kendi şişeleme teknikleri ile hazırlanmış su almam. Pet yada cam şişede bir kere kullanılıp atılan saygı duyulur marka su ve maden suyu (mineralli su) kullanmanızı öneririm. bu şekilde mikrobiyolojik şekilde boşalan bir damacana suyuna  tekrardan su konulması riskini minimize etmiş kalırsınız. 

 Uzm. Dr. Veli Yılmaz (faydalı hayat Uzmanı): şu an arıtma suyu içiyorum. Hem meslek yanında hem evimde click here arıtma cihazım var. Filtresini denetim ediyorum. Bu konu netleşene kadar imkânı olanlar evlerine iyi ve saygı duyulur bir filtre cihazı taktırabilirler. gündelik en az iki şişe cam şişede maden suyu içilebilir. Maça gittiniz, arabayla yoldasınız, arabada oruç açacaksanız ufak pet şişeler kullanılabilir. Suların çok satıldığı, tez sürkülasyonun bulunduğu yönden pet şişe alın. Beklememiş, taze olsun. 

 Ayşe Aydın inam (uzman Diyetisyen): Evimde damacanadan elde edilen suya  şekilde aldığım suları, dışarıda ise cam şişe suları tercih ediyorum. Evde iyi bir arıtma cihazı mevcutsa da sularınızı cam şişelerde saklayabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *